Мета проведення: виховувати в учнів любов до рідної землі; формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління , повагу до учасників Великої Вітчизняної війни, які приймали участь у визволенні України, м.Дніпропетровська від фашистських загарбників ; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, вболівати за майбутнє країни.
Обладнання і наочність : записи пісень на військову тему, світлини часів Великої Вітчизняної війни ; стенд «Вони наближали перемогу»,виставка «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»
Хід уроку
"Нехай ніколи пам'ять нам не зрадить в дорозі до священного вогню..."
І.Організаційний момент
ІІ.Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Основна частина уроку
1. Вступне слово вчителя
Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. В цьому році виповнюється 70 років як над Україною, над нашим славним Дніпропетровськом замайоріло мирне небо. Кожна людина зберігає в пам'яті момент свого життя, який здається їй другим народженням, переломом у всій подальшій долі. Війна живе в душах переживших її такими спогадами, що вони ніколи не зможуть забути цю війну тривалістю 1418 днів і ночей.
Кожного року 25 жовтня ми відзначаємо День визволення України,
м. Дніпропетровськ від німецько-фашиських загарбників, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.
Найжахливіша в історії людства війна залишила на теренах Дніпропетровщини зруйновані міста і села, виведені зладу заводи і фабрики, мости, затоплені шахти, знищені будівлі лікарень, шкіл, вищих навчальних закладів. Усе це відбудовувалося самовідданою працею жителів краю у післявоєнні роки.
Учень 1. Грізні роки Великої Вітчизняної відходять в історію.
Більше півстоліття пройшло з того часу, та пам'ять людська не забуває нічого...
Переслідуючи фашистські полчища, в другій половині грудня 1942 року війська Південно-Західного фронту і лівого крила Воронезького фронту з боями підійшли до території України. Зоря визволення прийшла й на українську землю. 18 грудня 1942 року було вбито гітлерівців із села Півніка Луганської області. Майже 2 роки велись запеклі бої за визволення України. Перемога над фашистською Німеччиною складалась із цілої низки великих і малих перемог...
Учениця 1. Уже майже сім десятиліть відділяє всіх нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок великої кровопролитної війни. Безжальне колесо минулої війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв. Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і величні події. Нам ніколи не забути цієї страшної трагедії.
Ми завжди пам’ятаємо про тяжкі перші роки війни, коли доводилося відступати, віддаючи ворогу рідну землю, і героїзм та стійкість захисників Вітчизни, і грандіозні битви, в ході яких вдалося зламати хребет фашистської армади, і визволення Європи, і світлий день Перемоги.
Пам’ятаємо і воєнні дії на території нашої малої батьківщини, рідної та любої нам Дніпропетровщини. І зараз, у ці жовтневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.
У цьому році Дніпропетровщина відзначає переможну та водночас трагічну дату – 70-у річницю визволення Дніпропетровська від фашистських загарпунив, 70-у річницю з дня, коли фашистські війська залишили дніпропетровську землю.
0 коммент.:
Дописати коментар